تا ابتدای مهر ماه سال جاری کارخانه های تولید‌کننده آسفالت کشور باید گواهینامه فنی دریافت کنند

وزیر راه و شهرسازی در ابلاغي اعلام نمودند كه تمامي کارخانه‌های تولید‌کننده آسفالت کشور که با این وزارتخانه طرف قرارداد هستند تا اول مهر ماه سال جاری باید گواهینامه فنی و تضمین کیفیت اخذ کنند.
سید محمود فاطمی‌عقدا سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اعلام این مطلب گفت: این مرکز پس از ادغام دو وزارتخانه‌ راه و ترابری و مسکن و شهرسازی با مأموریت‌های جدید شکل گرفته است. وی ادامه داد: اولین مأموریت جدید مرکز تحقیقات راه و شهرسازی ارزیابی علل اضمحلال زودرس آسفالت در راه‌های کشور در اقلیم مختلف است.
وی خاطرنشان کرد: پیرو این ارزیابی، وزیر راه و شهرسازی مأموریت داد تا کمیته استانداردیابی در وزارت راه و شهرسازی شکل گیرد که در ارزیابی‌ها کیفیت پایین و خرابی‌های زودرس آسفالت‌ها و نبود تخصص لازم نیروی انسانی فعال در کارخانه‌های آسفالت‌سازی از مؤلفه‌های مهم شناخته شد.

 

فاطمی‌عقدا ادامه داد: در ابلاغیه جدید وزیر راه و شهرسازی در هفتم تیر ماه جاری، مقرر شد تا ظرف سه ماه 50 درصد 718 کارخانه آسفالت طرف قرارداد با وزارت راه و شهرسازی گواهینامه فنی و تضمین کیفیت را از مراکز آموزش و فنی و حرفه‌ای اخذ کنند.
سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: چنانچه این کارخانه‌های آسفالت سازی تا اول مهر ماه موفق به اخذ گواهینامه‌های لازم نشوند از فهرست قرارداد بخش راه کشور حذف خواهند شد و پیمانکاران حق ندارند از آنها خرید کنند.
به گفته وی، در مرحله اول این ابلاغیه به 50 درصد 718 کارخانه آسفالت ارسال شد و 50 درصد باقیمانده در قدم بعدی استانداردسازی و صدور گواهینامه قرار خواهند گرفت.
وی ادامه داد: در حال حاضر 15 کارخانه آسفالت برای ارزیابی به ما مراجعه کرده‌اند که 8 کارخانه مورد تأیید قرار است. سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در خصوص برنامه‌ریزی‌ها برای بالا بردن عمر آسفالت در کشور گفت: میانگین طول عمر آسفالت را در این برنامه‌ها سعی خواهیم کرد که به 20 سال برسانیم در حالی که در حال حاضر عمر مفید آسفالت در ایران بسیار کمتر از 20 سال است.
خاطرنشان می‌شود شيوه اخذ گواهينامه فني از مركز به صورت اجمالي در بخش تخصصي قير وآسفالت گنجانده شده است.

منبع: وزارت راه و شهرسازیثبت نظر شما

نام :

ایمیل :

نظر :آخرین اخبار


پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی
تمامی خدمات این فروشگاه ، حسب مورد ، دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

بالا