پذیرش قبوض انبار از سوي 30 بانك به عنوان وثيقه

مديرعامل شركت انبارهاي عمومي با اشاره به اينكه قبوض الكترونيكي انبارها از سوي 30 بانك به عنوان وثيقه پذيرفته مي‌شود، گفت: تفاهم‌نامه همكاري با بانك‌ها منعقد خواهد شد.

علي ملك با اشاره به اينكه قبوض الكترونيكي انبارها پتانسيل خوبي براي صاحبان كالا در تامين گردش مالي دارند، گفت: هم اكنون بانك دي پذيرنده قبوض الكترونيكي انبارها به عنوان وثيقه است، اما در عين حال مذاكرات لازم با 30 بانك كشور نيز صورت گرفته است كه اميدواريم به زودي تفاهم‌نامه‌هاي همكاري مربوط به آن منعقد و عملياتي شود.
مديرعامل شركت انبارهاي عمومي افزود: تفاهم‌نامه ديگري از سوي شركت انبارهاي عمومي و خدمات گمركي ايران با مشاركت وزارت صنعت، معدن و تجارت و بورس كالا به امضا رسيده است كه بر اساس آن، از اين پس از پتانسيل قبوض الكترونيكي انبارها در معاملات بورس كالا استفاده مي‌شود.
وي به « مهر» گفت: صاحبان قبوض تاييد شده مي‌توانند بدون سپرده 120 درصدي به بورس كالا، قبض كالاي خود را در تابلوي بورس ارائه كنند.
به گفته ملك، ارزش دلاري ذخيره سالانه اقلام در شركت انبارهاي عمومي به مبلغ 13 ميليارد دلار مي‌رسد و اين طرح در استفاده از اعتبارات و دارايي‌ها هم به صاحبان كالا و هم به انبارها كمك شاياني مي‌كند.
وي اظهار كرد: همچنين در راستاي توسعه فعاليت‌ها، مشاور حائز صلاحيت براي تدوين طرح جامع منطقه ويژه سهلان انتخاب شده و در فاز نخست اين طرح كه شامل محدوده فعلي شعبه سهلان اين شركت به مساحت 250 هكتار بوده و به زيرساخت‌هاي مورد نياز مانند راه‌هاي مواصلاتي مناسب، ريل راه‌آهن، باراندازهاي وسيع و بزرگ‌ترين انبارهاي مسقف كشور، نزديكي به فرودگاه بين‌المللي تبريز و همچنين آب شيرين‌كن و شبكه‌هاي توزيع نيرو و مخابرات مجهز است، قصد داريم تا خدمات حوزه صنعت لجستيك را راه‌اندازي كنيم.

منبع: دنیای اقتصادثبت نظر شما

نام :

ایمیل :

نظر :آخرین اخبار


پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی
تمامی خدمات این فروشگاه ، حسب مورد ، دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

بالا