بهبود معماری داخلی ساختمان با استفاده از استاندارد سازمان بین­ المللی ایزو

بهبود معماری داخلی ساختمان با استفاده از استاندارد سازمان بین­المللی ایزو

استاندارد جدید ایزو برای محیط داخلی ساختمان به طراحان، معماران، ناظران و سازندگان ساختمان کمک می­نماید تا نسبت به ویژگی­های سلامت، امنیت و میزان سودمندی آن برای ساکنین و کاربران اطمینان حاصل نماید.

ایزو 16817:2012 مربوط به طراحی محیطی ساختمان، محیط داخلی و فرآیند طراحی برای محیط بصری ساختمان است که توسط کمیته فنی ISO/TC 205 توسعه داده شده است. طراحی محیط داخلی با کیفیت مناسب برای کاربران و ساکنین می­بایست نیازهای انسانی از جمله، عناصر مرتبط با عملکرد، راحتی بصری، سلامت، امنیت و آسایش را مد نظر قرار دهد. تیم­های طراحی مانند معماران و مهندسان، همچنین کاربران ساختمان، پیمان­کاران و کارمندان دولت و دانشگاه این استاندارد را ابزاری مفید برای ایجاد یک محیط داخلی مناسب برای ساختمان محل کارشان می­دانند. این استاندارد نوعی دستورالعمل می­باشد که طراحان را دعوت می­کند تا از یک روند تکراری و پبوسته برای انتخاب راه­حل­های مناسب برای رسیدن به اهداف خود پیروی نمایند.

استفان ترنر، ریاست کمیته ISO/TC 205 می­گوید، استفاده از استانداردهای طراحی محیط داخلی در توسعه ISO/TC 205، طراحی محیط ساختمان، اطمینان از وجود سلامت در ساختمان و آسایش و رفاه ساکنین نقش بسزایی داشته است. ایزو 16817 به طور ویژه به طراحان ساختمانی کمک می­کند تا کیفیت مطلوب طراحی داخلی ساختمان را فراهم نمایند و سطح بالایی از عملکرد و تعامل در طراحی پروژه ها دست یابند، این ایزو در واقع فرآیند طراحی منسجمی از محیط داخلی ساختمان مانند بخش­های معماری و مهندسی جهت بالا بردن عملکرد کلی در ساختمان می­باشد.ثبت نظر شما

نام :

ایمیل :

نظر :آخرین اخبار


پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی
تمامی خدمات این فروشگاه ، حسب مورد ، دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

بالا