آمریکا «استاندارد چارترد» را به دلیل ارتباط با ایران، تهدید به تحریم کرد

اداره خدمات مالی نیویورک اعلام کرد که استاندارد چارترد یک «موسسه بدذات» است که 520 میلیارد دلار از مبادلات مالی خود را با ایران مخفی کرده و بدین ترتیب قوانین آمریکا را نقض کرده است.

خدمات مالی نیویورک، اعلام کرده که این بانک انگلیسی با دولت ایران در ارتباط بوده و در مدت 10 سال 60 هزار تبادل مالی خود  با تهران را از مقامات دولت مخفی نگاه داشته است. به نوشته این روزنامه ارزش مالی این 60 هزار تبادل مالی چند صد میلیارد دلار است.

جروزالم پست در ادامه می­نویسد: این موضوع همچنین نشان می­دهد که سیستم بانکی آمریکا در برابر تروریست­ها، قاچاقچیان مواد مخدر، و کشورهای فساد ضربه­پذیر است.

از دست دادن مجوزهای بانکی آمریکا برای بانک­های خارجی یک ضربه بزرگ محسوب می­شود. چون این بانک­ها از دسترسی مستقیم به بازارهای مالی آمریکا محروم می­شوند.

بر اساس اعلام اداره خدمات مالی نیویورک، گردش مالی روزانه بانک استاندارد چارترد با مشتریان بین­المللی­اش بالغ بر 190 میلیارد دلار است که در صورت حذف مجوزهای آمریکا از این بانک، رقم ذکر شده کاهش چشمگیری پیدا می­کند.

به نوشته این روزنامه چاپ سرزمین­های اشغالی، پیش از این نیز کشمکش­هایی میان نیویورک و استاندارد چارترد درباره ارتباط این بانک با ایران در گرفته بود.

برای مثال در سال 2006 یکی از مقامات این موسسه آمریکایی درباره ارتباط با ایران به بانک انگلیسی هشدار داده بود؛ اما یکی از مقامات استاندارد چارترد، در پاسخ گفته بود: شما آمریکائیها را بدبخت کرده اید. شما که هستید که به ما و بقیه جهان بگوئید چکار کنیم و یا آنکه با ایران ارتباط نداشته باشیم.

منبع: جامعه ممیزی و بازرسی ایرانثبت نظر شما

نام :

ایمیل :

نظر :آخرین اخبار


پرداخت آنلاین توسط کلیه کارت های عضو شبکه شتاب بانکی
تمامی خدمات این فروشگاه ، حسب مورد ، دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

بالا